Pożegnanie klas szóstych

21 czerwca 2011 roku odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Absolwenci przekazali młodszym kolegom sztandar oraz klucz – symbol władzy uczniowskiej. W poczcie sztandarowym Matyldę Kamińską, Paulinę Staniak i Bartka Piernika zastąpili: Dominika Leiszys, Małgosia Daca i Michał Pawelczyk, a miejsce Ady Pawlak na stanowisku przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego zajęła Eliza Megger. Następnie nagrodzono książkami i dyplomami uczniów wyróżnionych. W klasie VI a doskonałe wyniki osiągnęli: Matylda Kamińska, Miłosz Omtisch i Paulina Staniak; VI b – Adrianna Pawlak, Bartosz Piernik i Maciej Barszczewski, a VI c – Patrycja Jeziorska i Angelika Liec. Dyplomy otrzymali także uczniowie, którzy nie opuścili w tym roku szkolnym ani jednego dnia nauki – Sandra Buller, Sabina Umerska, Magdalena Komorowska, Kinga Szydłowska i Maciej Barszczewski.

Nauczyciele wychowania fizycznego przedstawili najlepszych sportowców roku. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Krystian Oparka, kolejne Bartek Ruciński, Mikołaj Grabowski, Mateusz Różek oraz Maciej Świergal. Wśród dziewcząt zwyciężyła Patrycja Jeziorska. Następnie absolwenci pięknie podziękowali kwiatami i programem artystycznym  dyrekcji i wszystkim nauczycielom za wspólnie spędzone lata. Na zakończenie klasy piąte przedstawiły program artystyczny oraz obdarowały na pożegnanie starszych kolegów i koleżanki pamiątkowymi znaczkami z wizerunkiem szkoły i Patrona.

867

Bal klas szóstych

20 czerwca 2011 roku odbył się  pierwszy bal klas szóstych. Uczniowie zaprosili na tę imprezę wszystkich nauczycieli, a mamy przygotowały pyszny poczęstunek. Wszyscy zachwycili odświętnymi strojami.  Czas upłynął bardzo szybko na wspólnej zabawie przy dźwiękach muzyki dyskotekowej, którą prezentowali specjalnie zaproszeni na tę okazję starsi koledzy z gimnazjum. Tegoroczny bal udał się doskonale, a szóstoklasiści wrócili do domów w doskonałych nastrojach.

Profilaktyczny konkurs plastyczny

W maju 2011r. w naszej szkole ogłoszono konkurs plastyczny w ramach akcji Zachowaj Trzeźwy Umysł – „ Jestem wolny od nałogów”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas   IV-VI. Celem konkursu było propagowanie życia bez nałogów, dostarczenie podstawowych wiadomości o uzależnieniach, ukazanie zgubnych skutków nałogów, kształtowanie wrażliwości na zło, jakie niosą za sobą uzależnienia. Komisja w składzie p.Alina Nowicka, p.Magdalena Pustuła i p.Iwona Wojciechowska przyznała nagrody następującym uczniom: Paulinie Staniak, Matyldzie Kamińskiej, Annie Migawa, Patrykowi Kordek i Miłoszowi Omtisch. Gratulacje!

828

Biwak w Okoninach Nadjeziornych

16 czerwca 2011 r. uczniowie klasy IVa i Vb wybrali się wraz z wychowawcami – p. Wiolettą Zmurek i p. Dominiką Umlauf na dwudniowy biwak do Okonin Nadjeziornych. Mieliśmy okazję wypoczywać w malowniczo położonej miejscowości w samym sercu Borów Tucholskich nad Jeziorem Okonińskim. Na uczestników biwaku czekały różnorakie atrakcje: zapoznanie ze znakami patrolowymi, udział w podchodach, zajęcia sportowe, przejażdżki konne, dyskoteka, ognisko oraz zawody o nagrodę dla najzwinniejszego obozowicza. Poza tym uczniowie mogli korzystać z atrakcji na terenie ośrodka: boisk do piłki siatkowej, nożnej i tenisa ziemnego oraz placu zabaw. Sporym zainteresowaniem cieszyło się także mini zoo z przepięknymi zwierzętami. W piątek 17 czerwca około godz. 18:00 wszyscy uczestnicy biwaku z bagażem pełnym wspomnień i zadowolenia wrócili do Warlubia.

804

Biegi Pamięci

4 czerwca 2011 r. odbyły się XXX Jubileuszowe Biegi Pamięci Bronisława Malinowskiego. Organizatorami i gospodarzami uroczystości był Urząd Gminy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Bronisława Malinowskiego w Warlubiu . Z zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Krzysztof Michalak,  inicjator biegów Andrzej Walter z rodziną, Robert Malinowski, Maksymilian Malinowski z rodziną, Ryszard Szczepański, Marzena Kempińska, Zygmunt Krzemień, Tomasz Michalak, Małgorzata Wieliczko z rodziną, Jan Grabiński, Anna Grabińska, Andrzej Wyżlic, Adela Dominikowska, Arleta Meloch.  Biegi odbywały się na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych.

Zapisało się 214 uczestników. Nagrodzono 6 pierwszych miejsc. Zawodnicy otrzymali medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. W biegu na 200 m dziewcząt trzy pierwsze  miejsca zajęły uczennice z naszej szkoły: Sylwia Bonikowska, Oliwia Fandrejewska, Aleksandra Wenta. Szóste miejsce zajęła Aleksandra Majka. Dawid Wilczarski zajął trzecie miejsce w biegu na 200 m chłopców, Bartosz Boguski czwarte, a Kami Fandrejewski szóste. Aneta Fandrejewska zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m dziewcząt. Piąte miejsce zajęła Agata Kaczkowska. W biegu na 400 m chłopców trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły: Kamil Boguski, Damian Andrearczyk, Adrian Majka. Dwa pierwsze miejsca  w biegu na 600 m dziewcząt zajęły: Eliza Megger i Patrycja Jeziorska. Patrycja Buller zajęła piąte miejsce. Drugie i trzecie miejsce w biegu na 600 m chłopców zajął Damian Chromiński i Maciej Świergal. Piąte miejsce zajął Mariusz Hodorowski. W biegu głównym kobiet na 5000 m wystartowała wychowawczyni klasy I b Iwona Wojciechowska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok.

781

Dzień Dziecka

Dzień rozpoczął się od złożenia życzeń wszystkim dzieciom przez panią dyrektor Marię Jankowiak. Do stałego punktu tego dnia należy rozdanie nagród i dyplomów uczniom, którzy brali udział w  konkursach. Obejrzeliśmy przedstawienie teatralne „Kopciuszek” przygotowane przez członków koła teatralnego. Po zajęciach sportowych w grupach wiekowych na boisku szkolnym ochłodziliśmy się lodami. Obejrzeliśmy występy cyrkowe „Wesołego Maksa”, między innymi: lewitacja, akrobacje, pokaz ogni, popisy komiczne, konkursy cyrkowe, żonglerka i magia. W tym dniu chętni uczniowie mogli pozować do portretu.Na koniec dnia wszyscy uczniowie otrzymali poczęstunek. Dziękujemy sponsorom: Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Spróbujmy razem” i Urzędowi Gminy za uatrakcyjnienie tego dnia.