zak_roku21

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Dnia 29 czerwca 2012 r. o godzinie 8 rano społeczność uczniowska Publicznej Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami i towarzyszącymi rodzicami zebrała się, by uroczyście zakończyć mijający rok szkolny. Spotkanie, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, rozpoczęła pani wicedyrektor Aurelia Piec, która powitała wszystkich zebranych, a następnie przedstawiła wyniki klasyfikacji rocznej. Dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki (średnia powyżej 4,75) miłym momentem było odebranie nagrody książkowej wraz z listem pochwalnym. Rodzice wyróżnionych uczniów odebrali listy gratulacyjne. Szczególnym wyróżnieniem, osiąganym przez nielicznych, jest zdobycie tytułu stypendysty naukowego za najwyższe wyniki w nauce. W tym roku szkolnym udało się to aż czterem osobom. Paulina Buchaj i Jakub Ptach z klasy Va oraz Kinga Lewandowska (kl. VIa) i Eliza Megger (kl. VIb) otrzymali z rąk pani dyrektor Marii Jankowiak czeki w wysokości 200 zł. W dalszej części uroczystości opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Wioletta Zmurek dokonała podsumowania całorocznego konkursu dla klas IV –VI pod nazwą „Super Klasa”. Trzecie miejsce w konkursie zajęła klasa IVb. Drugie miejsce przypadło klasie VIa. Zaś tytuł „Super Klasa” zdobyła klasa Va.

Po krótkiej części artystycznej, uczniowie wraz z nauczycielami rozeszli się do klas. Wręczenie świadectwa, ostatnie słowa pożegnania i uściski dłoni i ……witajcie wakacje!

pprzedszkola07

Pożegnanie przedszkola – grill z rodzicami

„Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…”śpiewały dzieci 5,6 letnie z oddziału przedszkolnego w Warlubiu. Dnia 28.06.2012 r. na przedszkolnym placu odbył się grill rodzinny połączony z pożegnaniem starszaków z grupy ,, Biedronek” . Wychowawca Pani Małgorzata Strzeszewska wraz z dziećmi przygotowała program artystyczny: śpiew, wiersze i taniec. Młodsze dzieci pożegnały swoich kolegów wręczając im symboliczną różę. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.

cpcd19

Cała Polska czyta dzieciom

W naszych oddziałach przedszkolnych każdego dnia słuchamy bajek, opowiadań i wierszy czytanych przez panie nauczycielki. W  czerwcu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” do codziennego czytania włączyły  się  osoby znane ze środowiska lokalnego. W specjalnie przygotowanej sali odbywało się  czytanie  ulubionych przez dzieci książek.  Wybrane bajki, wiersze i opowiadania czytali maluchom: dyrektor Zespołu Szkół- Maria Jankowiak, radna gminy Warlubie – Wanda Wolan, instruktor GOKPiR w Warlubiu- Maria Jankowska, pedagog PSP w Warlubiu- Alicja Malej, policjant z Posterunku w Warlubiu- Włodzimierz Elszkowski, ksiądz z Parafii Płochocin- Stanisław Wilkowski oraz pani bibliotekarka Magdalena Postuła.

XXXI Biegi Pamięci

Kolejne zmagania biegowe ku czci Bronisława Malinowskiego za nami.  Młodzież oraz sympatycy biegania bardzo licznie przystąpili do tegorocznych obchodów cyklicznych biegów. Około 300 zawodników rywalizowało o najlepsze miejsca w różnych kategoriach wiekowych. Obszerne sprawozdanie, zdjęcia  oraz  wyniki na poszczególnych dystansach znajdują się na stronie http://gwb.pl

dzien_unii14

Obchody Dnia Unii Europejskiej w naszej szkole!

W tym roku obchody Dnia Unii Europejskiej w naszej szkole składały się z trzech części. Jako, że dzień ten obchodzony jest 9 maja, my także tego dnia rozpoczęliśmy nasze świętowanie konkursem „You can sing”, który skierowany był do uczniów klas I-III. Zadanie konkursowe polegało na tym, aby zaprezentować przed publicznością wybraną przez uczestnika piosenkę w języku angielskim. Mali piosenkarze nie mieli zbyt wielu problemów z pokonaniem stresu i zaprezentowali wcześniej przygotowane utwory z wielką gracją i wdziękiem. Nie można także zapomnieć o ich pięknych strojach, które nawiązywały do tematyki wykonywanych utworów.

Po niezwykle burzliwych naradach jury przyznało następujące nagrody:

I miejsce- Kalina Kosikowska i Patrycja Suchomska za piosenkę „Count with me”

II miejsce- Marta Suchodolska za piosenkę„A little star”

III miejsce- Marianna Pawlicka za piosenkę „A spider in the box” oraz Natalia Skrzeszewska i Amelia Tychmann za piosenkę „Where’s Woody?”

Wyróżnienie- Mikołaj Sarna za piosenkę „I’m a scary monster”

Wyróżnienie- Aleksandra Majka i Martyna Polakowska za piosenkę „What’s in it for me”

Wyróżnienie- Dominika Jesionka za piosenkę „I can walk”.

16 maja 2012 r. natomiast swoją wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej mogli sprawdzić uczniowie klas IV-VI, przystępując do szkolnego konkursu wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Najlepsi okazali się:

I miejsce- Paweł Sikorski

II miejsce- Michał Piotrowski

III miejsce- Dawid Robaczewski.

Ostatnim etapem naszego świętowania był apel pod hasłem „Europa to my” przygotowany przez uczniów klasy Va, który odbył się 21 maja 2012 r. Widzowie mieli okazję wziąć udział w krótkiej, aczkolwiek niezwykle ciekawej, podróży po Europie, zarówno w czasie, jak i przestrzeni. Cofnęliśmy się aż do mitycznej Grecji, by razem z Kadmosem odszukać porwaną przez Zeusa Europę oraz zapoznać się z kulturą, pięknem i bogactwem wybranych krajów Unii Europejskiej.

Tegoroczne obchody Dnia Unii Europejskiej były niezwykle udane i z niecierpliwością czekamy na przyszły rok.

d_bociana07

Dzień Bociana

31 maja to w kalendarzu Dzień Bociana.

Na takie święto zasługują polskie bociany, których gnieździ się u nas najwięcej na całym świecie. Dzień Bociana stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce jakie ptak ten zajmuje w polskiej kulturze i krajobrazie, na jego zagrożenia i potrzebę ochrony.

Nasza  przedszkolna społeczność – miłośnicy przyrody, bocianiego klekotu i dobrej zabawy włączyła się w obchody Dnia Bociana  i przygotowała apel dla klas I-III.

cale_podium09

Całe podium dla Warlubia

W sobotę 26 maja reprezentacja szkoły podstawowej wystartowała w ostatnich już Marszach na Orientację, które odbywały się w tym roku szkolnym. Grudziądzcy organizatorzy zostali zaskoczeni, dyplomy i  nagrody trafiły do rąk uczniów z Warlubia. Lampion Ekotona został zdobyty, a na podium stanęły 3 drużyny warlubskiej podstawówki. Pierwsze miejsce przypadło Elizie Megger, Patrycji Buller i Patrycji Dzieżyk. Na drugim miejscu do mety dotarła chłopięca drużyna w składzie Jakub Ptach i Nikodem Mosiński. Tuż za nimi kolejna warlubska drużyna : Paweł Rułka, Sylwester Bonikowski,  Nicol Szwarc, Agata Kaczkowska, Aneta Fandrejewska, Natalia Elszkowska wraz z opiekunem  Piotrem Ptach. Gratulacje! Co przeżyli, co zobaczyli, co odnajdywali, zobaczcie sami oglądając zdjęcia i analizując mapkę.
W kolejnym roku szkolnym zapraszam chętnych do leśnej przygody z mapą i kompasem.