BEZPIECZNE WAKACJE

Już wkrótce wakacje, na które z wielką niecierpliwością czekają dzieci. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, oddziały przedszkolne odwiedził pan policjant Kazimierz Kowalski, który w profesjonalny sposób omówiła różne miejsca letniego wypoczynku i sposoby bezpiecznego korzystania z nich. Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas jazdy na rowerze, czy kąpieli w jeziorze i morzu. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z policjantami  uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Uwaga Dyrektor Szkoły informuje o zmianie w rozkładzie lekcji

Zgodnie z Zarządzeniem dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu w dniach 13 i 14 czerwca 2019 roku z powodu utrzymujących się upałów i wysokich temperatur w klasach  zajęcia lekcyjne począwszy od lekcji pierwszej  będą trwać 30 minut i odbędą się według poniższego harmonogramu:

1 lekcja – 8.00 -8.30

PRZERWA – 8.30 – 8.40

2 lekcja – 8.40 -9.10

PRZERWA – 9.10 – 9.20

3 lekcja – 9.20 – 9.50

PRZERWA -9.50 -10.00

4 lekcja – 10.00 -10.30

PRZERWA-10.30 -10.40obiad PSP

5 lekcja – 10.40 -11.10

PRZERWA -11.10 -11.20obiad GP

6 lekcja – 11.20 – 11.50

PRZERWA – 11.50 – 11.55

7 lekcja – 11.55 -12.25

PRZERWA – 12.25 – 12.30

8 lekcja – 12.30 – 13.00

W oddziałach przedszkolnych zajęcia i odwozy odbywały się będą zgodnie zplanem.

Harmonogram odwozów:

godz.  11.25odwozy ( po 5 lekcji )

godz.11.55  – odwozy ( po 6 lekcji )

godz.  12.30  –  odwozy  (po 7 lekcji )

godz. 13.05   –  odwozy ( po 8 lekcji)

Harmonogram dowozów na II zmianę:

Buśnia – 9.20

Bąkowo – 9.25

Bzowo II – 9.35

Kurzejewo – 9.10

Płochocinek – 9.30

Płochocin – 9.40

Proszę czekać na przystankach 5 min. przed podanym czasem odjazdu.							

Dzień Rodziny

Z okazji  Dnia Rodziny oddziały sześciolatków i grupa pięciolatków spotykały  się 31 maja w GOPiR  w Warlubiu, aby podziękować swoim  kochanym  rodzicom za największy skarb-życie. Gości przywitał dyrektor PSP w Warlubiu p. Piotr Ptach.

Rodzice. To jedno słowo ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są zawsze najpiękniejsze niczym nie- zmącone, wspomnienia z dzieciństwa, nasze pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność dla swoich ukochanych rodziców. Wdzięczność tę  wyrazili uczniowie tańcem, piosenką, wierszem oraz laurką.

Warlubskie posłanki na Sejm Dzieci i Młodzieży…

Uczennice ósmej klasy Agata Malej i Marta Suchodolska przystąpiły w lutym do XXV edycji projektu organizowanego przez Kancelarię Sejmu. Tematem tegorocznych obrad byli „Posłowie Sejmu II RP. Ich losy i działalność w okresie II wojny światowej i okupacji”. Ich zadaniem było w sposób trwały upamiętnić losy i działalność posła sprawującego mandat
w latach 1918-1939, który podczas II wojny światowej działał dla dobra ojczyzny. W tym celu musiały nagrać krótki film lub słuchowisko promujące losy wybranego bohatera. Był nim Maciej Rataj, polski polityk żyjący w latach 1884-1940. Ich wszechstronny wysiłek został doceniony, ponieważ dziewczęta znalazły się w ścisłym gronie nagrodzonych uczestników
z możliwością wyjazdu do Warszawy, aby tam  1 czerwca zasiąść w ławach poselskich w charakterze uczestniczek Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Dumne i zadowolone dziewczęta w dniu 28 maja wraz z opiekunem p. Bogusławą Ptach udały się do Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, by odebrać z rąk wojewody kujawsko-pomorskiego p. Mikołaja Bogdanowicza, mandat poselski, uprawniający do wejścia na warszawskie polityczne „salony”.
Dziewczętom gratulujemy pomysłu i twórczego zaangażowania oraz życzymy owocnych obrad. Wszystkim zaś sojusznikom dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

Nasze niezapomniane wrażenia.
31 maja  wyjechałyśmy z Bydgoszczy wraz z pozostałymi posłami i posłankami naszego województwa do Warszawy. Tego samego dnia zwiedzałyśmy  jeszcze warszawską Starówkę. Potem udaliśmy się na nocleg  do ośrodka w Sulejówku. Następnego dnia tj.  1 czerwca ok. godziny 800 przejechaliśmy przed gmach Sejmu RP. Po przebytych kontrolach znalazłyśmy  się w Sali Kolumnowej, gdzie odbyły się spotkania z wieloma klubami poselskimi. O godzinie 1000 rozpoczęły się obrady.  Najpierw obrady zostały otworzone przez Marszałka Sejmu Dzieci i Młodzieży, potem głos zabrali przedstawiciele rządu,  w tym zastępca Ministra Edukacji oraz Rzecznik Praw Dziecka. Potem głos zabrała młodzież. Wypowiadała się ona nie tylko na temat tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, ale także na tematy bieżące.  W drugim punkcie porządku dziennego posłowie SDiM głosowali za przyjęciem, lub odrzuceniem poprawek do uchwały sporządzonej na komisji  SDiM, która odbyła się 11-12 maja. W rezultacie uchwała została przyjęta.

   Było to dla nas wspaniałe przeżycie,  bardzo nam się podobało. Żałujemy, że uczestnikiem Sejmu Dzieci i Młodzieży można być tylko raz w życiu. Polecamy tę przygodę z polityką naszym kolegom i koleżankom.

Sporządziły – Bogusława Ptach oraz absolwentki Agata i Marta

Gala Kociewska 2019

26 kwietnia 2019r. odbyła się kolejna już XXIII  Gala Kociewska. Celem uroczystości  jest popularyzowanie gwary kociewskiej, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz integracja szkół regionu Kociewie.

Podczas tegorocznej Gali Kociewskiej zaproszonych gości , twórców Kociewia   i laureatów konkursu recytatorskiego , plastycznego i piosenki powitał Piotr Ptach, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu. Nad sprawnym przebiegiem imprezy podsumowującej osiągnięcia laureatów , czuwały panie :  Żaneta Jaworska i Joanny Fordońska – Jędral. Zespół szkolny „Melodie” zaprezentował w taneczno-muzycznym  programie folklorystycznym małą ojczyznę – Kociewie. Podczas imprezy nagrodzono i wyróżniono 63 uczniów.

Sponsorami XXIII edycji konkursu są : Wójt Gminy Warlubie,  Starostwo Powiatowe w Świeciu , Nadleśnictwo Dąbrowa , Stolarnia Otlewski Osie, Rada Rodziców PSP w Warlubiu , BS Nowe , KPIR w Przysieku , Firma JAR-DREW – Krzysztof Jankowiak, Wdecki Park Krajobrazowy  Osie, Agencja Ubezpieczeniowa -Teresa Kosecka.