zak_roku26

Zakończenie roku szkolnego

Uczniowie Szkoły Podstawowej Zespołu Szkól w Warlubiu zakończyli rok szkolny wczesnym rankiem 28 czerwca 2013r. O godzinie 8.00  w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, pani dyrektor Maria Jankowiak dokonała otwarcia uroczystości.  Serdecznie powitała wszystkich zebranych: uczniów, licznie przybyłych rodziców oraz grono pedagogiczne. Następnie, pani wicedyrektor Aurelia Piec  podsumowała kończący się rok szkolny  i przedstawiła wyniki  klasyfikacji. Były to przyjemne chwile dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Uczniowie wyróżnieni  z klas czwartych i piątych, odebrali nagrody książkowe a rodzice listy gratulacyjne. Zaprezentowali się również najlepsi uczniowie z klas szóstych, w tym roku było ich aż 14. Kolejne wyróżnienia  zostały   wręczone uczniom za szczególne osiągnięcie – stuprocentową frekwencję. Nie była to liczna grupa – tylko dwóch chłopców i trzy dziewczynki  spośród wszystkich uczniów, nie opuścili ani jednego dnia w szkole.  W dalszej kolejności, nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali mijający rok w sporcie i wręczyli nagrody najlepszym sportowcom. Kolejny miły akcent to wręczenie przez panią dyrektor czeków w wysokości 200zł uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Tytuł stypendysty naukowego zdobyli uczniowie klas szóstych: Paulina Buchaj i Jakub Ptach z kl. 6a oraz Nikol Szwarc z kl. 6b. Ostatnią częścią uroczystości było podsumowanie drugiej edycji  całorocznego konkursu dla klas 4 –6 pod nazwą „Super Klasa” przez panią Wiolettę Zmurek, opiekunkę  Samorządu Uczniowskiego. Trzecie miejsce w konkursie zajęła klasa 5a. Drugie miejsce przypadło klasie  VIa. Zaś tytuł „Super Klasy” wywalczyli uczniowie z  Vb. Serdecznie gratulujemy!

Jeszcze tylko wakacyjna piosenka, odebranie świadectwa, podziękowanie wychowawcom i nauczycielom, pożegnanie z rówieśnikami………    Do  zobaczenia za dwa miesiące!

dpz07

Dzień Promocji Zdrowia

20 czerwca 2013 r. pedagog szkolny wraz z wychowawcą świetlicy zorganizowały w szkole Dzień Promocji Zdrowia. Z tej okazji uczennice klasy V b wystąpiły w przedstawieniu „ Baba Jaga u dentysty”, które w nieco żartobliwym tonie uświadomiło kolegom i koleżankom, jak ważne jest dbanie o higienę. O wartości ruchu dla zdrowia przypomnieli  z kolei uczniowie klasy I b, którzy tańcem i piosenką urozmaicili szkolną uroczystość. Jednak najbardziej zaabsorbował uczniów pokaz pierwszej pomocy, który profesjonalnie zademonstrowali nam członkowie Grudziądzkiego Stowarzyszenia Ratowników Medycznych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali ratowników i chętnie angażowali się w zorganizowany pokaz. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla pana Mirka i pani Kasi oraz wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości.

zawod_fryzjer04

Poznajemy zawód fryzjera

W ramach tematyki o zawodach dzieci z oddziału przedszkolnego ” Biedronki” wybrały się na wycieczkę do Salonu urody Venus, gdzie odbyło się spotkanie z fryzjerką oraz kosmetyczką. Dzieci mogły zapoznać się z pracą oraz ze sprzętem potrzebnym do pracy fryzjera i kosmetyczki, zwiedzić salon i porozmawiać z właścicielką salonu panią Magdaleną Zuziak. Na zakończenie spotkania dzieci dostały słodki upominek i z zadowoleniem wróciły do przedszkola.

piknikowe_lato04

Piknikowe powitanie lata

Tuż przed astronomicznym latem, uczniowie klas IV –VI wybrali się na rekreacyjno-sportowy piknik w plenerze, a konkretnie do gospodarstwa agroturystycznego „Cztery lipy” w Buśni. Po wielu dniach nauki, przedstawiono uczniom w jaki sposób spędzać wolny wakacyjny czas, aktywnie, bezpiecznie i z pożytkiem dla zdrowia. Zaprezentowano grę w koszykówkę, siatkówkę, siatkonogę, ringo oraz palanta. Później uczeń według własnej inwencji twórczej mógł realizować swoje zamierzenia. Śmiech ogarnął wszystkich, przy wielorakich dziwnych pomysłach, które rodziły się u każdego w głowie. Po wyczerpujących harcach na świeżym powietrzu, grilowa kiełbaska, popijana czerwoną oranżadą smakowała wyśmienicie. Ognisko dodawało nastroju, a śpiew przy gitarach wprowadzał atmosferę błogiego, wolnego, beztroskiego czasu. Już niedługo będziemy mogli rozkoszować się wakacjami, bo przecież są tuż, tuż…

Pamiętając o Patronie

W minioną sobotę 8 czerwca społeczność szkoły podstawowej i nie tylko oddała cześć swojemu Patronowi Bronisławowi Malinowskiemu. Kolejna rocznica urodzin wielkiego sportowca –mistrza olimpijskiego, była okazją do występu w Biegach Pamięci, które odbywają się cyklicznie na warlubskim stadionie. Po odśpiewaniu hymnu, powitaniu gości oraz złożeniu wiązanek pod tablica pamiątkową w tutejszej szkole, nadszedł czas rywalizacji sportowej. Dla biegaczy przygotowano kategorie wiekowe oraz zróżnicowane dystanse – od 200 m, aż do 10.000 w biegu głównym mężczyzn. Ogółem wystąpiło około 190 zawodników z różnych szkół i klubów sport uczestnik kończący bieg pamiątkową smyczą oraz słodkościami. Już teraz warto rozpocząć bieganie , aby zdobywać formę na przyszłoroczne warlubskie występy. Szczegółowe wyniki znajdują się w protokole.owych oraz zawodnicy niezrzeszeni. Przy pięknej słonecznej pogodzie, obserwatorzy dopingowali swoich zawodników. Jak zawsze najlepsi zostali obdarowani medalami, nagrodami rzeczowymi, dyplomem, a każdy uczestnik kończący bieg pamiątkową smyczą oraz słodkościami. Już teraz warto rozpocząć bieganie , aby zdobywać formę na przyszłoroczne warlubskie występy. Szczegółowe wyniki znajdują się w protokole.

wycieczka_osp07

Wycieczka Biedronek do Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu

Dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki” wraz z wychowawcą wybrały się 11 czerwca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu. W towarzystwie strażaka- Pana Zbigniewa Wiśniewskiego przedszkolaki mogły zwiedzić budynek Straży, a także oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Odbyła się również pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji. Pan strażak ostrzegał dzieci przed zabawą zapałkami, zapalniczkami oraz przypominał o zapinaniu pasów podczas jazdy samochodem. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przejażdżki wozem strażackim.