Pożegnanie absolwentów 2014

26 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste pożegnanie klas szóstych. Absolwenci przekazali młodszym kolegom sztandar oraz klucz – symbol władzy uczniowskiej. Podczas uroczystego apelu najlepsi z nich otrzymali dyplomy oraz nagrody za osiągnięcia w nauce i sporcie. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami serdecznie podziękowali swym nauczycielom za lata nauki i opieki. Piątoklasiści pożegnali ich wierszem, piosenką oraz garścią dobrych rad na następne lata. Tradycyjnie nie zabrakło kilku łez wzruszenia.

Turniej Słowa „Słowo źródłem inspiracji”

Dnia 15 czerwca 2014 r. w Bydgoszczy odbyło się finałowe spotkanie Turnieju  Słowa  pn. „Słowo źródłem inspiracji” . Turniej ten zgromadził ok. 1500 uczestników; uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z regionu bydgoskiego. Do finałowego spotkania wyłoniono 40 uczestników uczniów klas I-III. Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy III b Natalia Buchaj, która recytowała wiersz Jana Brzechwy „Pali się” i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy Natalii i życzymy dalszych sukcesów!

Pożegnanie Starszaków w grupie Biedronek

„Pani patrzy na nas, my patrzymy na Nią, czas już się pożegnać z ukochaną Panią”- tymi słowami starsze dzieci z grupy „Biedronki” pożegnały swoją Panią- Małgorzatę Strzeszewska oraz młodszych kolegów i koleżanki. Uroczystość pożegnania oddziału przedszkolnego rozpoczęła się uroczystym Polonezem. Wszystkie dzieci recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki. Pożegnanie wywołało wiele emocji na twarzach dzieci, rodziców oraz wychowawczyni. Nie zabrakło łez wzruszenia. Na pamiątkę ukończenia roku szkolnego 2013/2014r. otrzymały książki, dyplomy oraz pamiątki z przedszkola.

 

WYCIECZKA

Dnia 16 czerwca 2014r. dzieci z grupy 0-1 „ Kubusie” i z grupy 0-4  „ Motylki” wraz z wychowawczyniami: panią Iwoną Stepnowską i panią Anną Wiśniewska wybrały się na wspólną wycieczkę. Tym razem bawili się  w Mega Hooplandzie w Grudziądzu. Dzieci były zachwycone zabawą  w kulkach, dmuchaną zjeżdżalnią, a także wielopoziomowym labiryntem, po którym mogły do woli biegać. Po zabawie wszyscy zjedli posiłek w Mc Donaldzie i zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru.

Z biblioteką za pan brat…

W poniedziałek 9 czerwca pierwszoklasiści świętowali uroczystość Pasowania na czytelnika. Impreza ta miała bardzo nietypowy charakter. Otóż uczniowie klas I i II nie spotkali się, jak zazwyczaj bywa, w sali gimnastycznej na uroczystym apelu. Pierwszaki na sportowo wstępowały w szeregi czytelników naszej szkoły. Na stadionie przy szkole odbywały się rozgrywki, w których nie tylko trzeba było wykazać się sprytem i talentem ruchowym. Prócz biegu w kaloszach, wyścigu na szczudłach, marszu czytelnika z książką na głowie, uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bajek i baśni oraz znajomością naszej szkolnej biblioteki. Oczywiście spisali się na medal. W nagrodę zostali włączeni w grono czytelników Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu.

Wycieczka Pszczółek i Biedronek

Dzieci z oddziałów „02” i „03” razem ze swoimi wychowawczyniami- panią Katarzyną Markowską i Małgorzatą Strzeszewska oraz rodzicami wybrały się już ostatni raz na wspólną wycieczkę. Tym razem naszym punktem docelowym było „Centrum Rozrywki – Family Park” w Bydgoszczy. Nasze pociechy aktywnie uczestniczyły we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez animatorów. Były nimi: ścianka wspinaczkowa, tor z samochodzikami akumulatorowymi, wielopoziomowy labirynt ze zjeżdżalniami, kącik malucha, tęczowa zjeżdżalnia, kręgielnia, armatki pneumatyczne. W trakcie zabawy odbyło się też spotkanie z Profesorem Ciekawskim w jego laboratorium. Dzieci miały okazję zobaczyć  eksperymenty edukacyjno-rekreacyjne z interaktywnym pokazem odkrywającym tajemnicze zjawiska z różnych dziedzin nauki. Po pokazie Profesor Ciekawski zaprosił maluchy do zwiedzania swojego laboratorium. Po aktywnie spędzonym czasie Biedronki i Pszczółki zjadły wspólny posiłek i pełne pozytywnych wrażeń ze wspólnie spędzonego czasu wróciły do autokaru.