Młodzi politycy

Przyszły oczekiwane wyniki z ogólnopolskiego projektu „Sejm Dzieci i Młodzieży”.
Tytuł tegorocznej sesji to Przestrzeń publiczna jako miejsce wolne od symboli propagujących systemy totalitarne. Lokalni bohaterowie w przestrzeni publicznej.

Do wzięcia udziału zaproszono uczniów, którzy  podejmą  wyzwanie polegające na odnalezieniu w najbliższym otoczeniu miejsca, którego nazwa powinna zostać zmieniona zgodnie z przepisami ustawy o totalitaryzmie. Należało wskazać to miejsce i zaproponować  nową nazwę odwołującą się do pamięci o bohaterze lokalnym. Jeżeli takiego miejsca w najbliższym otoczeniu nie ma, należało znaleźć takie, które nie ma jeszcze nazwy i nadać mu nową. Relację z wykonania zadania trzeba było umieścić na platformie internetowej. W ramach rekrutacji wyłoniono 230 dwuosobowych zespołów z całej Polski.  W grupie tej znalazł się zespół z naszego gimnazjum, który w województwie kujawsko-pomorskim uplasował się na I miejscu. Natalia Wiśniewska i Aleksander Olszewski – uczniowie klasy III b, w kategorii  gimnazjalnej okazali się najlepszymi. Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym realizowanym przez Kancelarię Sejmu od 1994 roku.
Gratulujemy młodym posłankom i posłom, którzy zakwalifikowali się do udziału w posiedzeniu komisji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie oraz do udziału w sesji plenarnej w dniu 1 czerwca. Życzymy im owocnych obrad.