Strona główna
START
Forum dyskusyjne
FORUM
Galeria
GALERIA
Patron
PATRON
Quiz
QUIZ
Sukcesy
SUKCESY
Podręczniki
PODRĘCZNIKI
Wideo
WIDEO
Poczta
POCZTA
Pomoc
POMOC
Menu główne
strona główna
kadra
gim menu
dokumenty
download
księga gości
Witamy!

Z lekkim żalem, że wakacje już za nami, ale też pełni zapału do pracy rozpoczęliśmy 2. września – już po raz 15 - rok szkolny w warlubskim gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele, po której uczniowie i nauczyciele zebrali się w szkole na apelu. Zebraną na Sali społeczność gimnazjalną, a w szczególności pierwszoklasistów powitała Pani dyrektor Maria Jankowiak oraz przewodniczący samorządu szkolnego Maciej Barszczewski. Podczas uroczystości prowadzący przypomniał o tragicznych wydarzeniach września 1939 roku oraz całej II wojny światowej. Pamięć ofiar wojny, a zwłaszcza patrona gimnazjum, Witolda Bielowskiego uczczono minutą ciszy, po czym delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową. Po przedstawieniu spraw organizacyjnych przez Pana dyrektora Piotra Ptacha, uczniowie z wychowawcami rozeszli się do klas.
dodał(a): J. Dominikowska (2013-09-09 10:49:57)
Dla wszystkich gimnazjalistów upłynął kolejny rok szkolny. Wreszcie upragnione wakacje. Następna karta kalendarza została oderwana, a za nią kolejna i tak dalej. Czas mija nieubłaganie, ale pozostają w pamięci chwile spędzone w gimnazjalnych murach. Podczas uroczystości absolwenci złożyli akt ślubowania na Sztandar Gimnazjum im. Witolda Bielowskiego. W dalszej kolejności dyrektor Piotr Ptach przedstawił wyniki klasyfikacji rocznej. Głośne brawa jako motywację, otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,3. Słowa uznania skierowano również do grupy uczniów wyróżnionych ze średnią ocen powyżej 4,75 którym wręczono nagrody książkowe, listy pochwalne, a rodzicom listy gratulacyjne. Największe owacje publiczności wyczuwalne były podczas prezentacji najlepszych- stypendystów naukowych i sportowych. Uczniowie –„wzorce do naśladowania” z rąk pani dyrektor Zespołu Szkół Marii Jankowiak odebrali czeki w wysokości 100 i 200 złotych. Dodatkową nagrodą rzeczową została obdarowana Magdalena Szczepańska, która spośród wszystkich absolwentów osiągnęła najlepszy wynik tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. W tym miejscu należą się również słowa podziękowania Radzie Rodziców, za ufundowanie książek, listów oraz dyplomów.
W następnym artystycznym etapie uroczystości, trzecioklasiści wprowadzili atmosferę zadumy
i wspomnień. Każdy pozostawił swą cząstkę osobowości w warlubskim gimnazjum. Jak zawsze w takich chwilach wdzięczność, kwiaty, wzruszenie i łzy. Następne pokolenie, wyposażone w edukacyjne wiadomości i umiejętności rusza w świat, odrywając kolejne karty kalendarza…
dodał(a): P. Ptach (2013-07-01 12:43:44) +więcej
Tradycyjnie, na dzień przed zakończeniem roku szkolnego, dajemy naszym sportowcom jeszcze jedną szansę na wykazanie się. Dnia 27.06.2013. odbył się „Dzień sportu”. Każda grupa wiekowa wystawiła swoją reprezentację:
 dziewczęta w piłkę siatkową
 chłopcy w piłkę nożną.
Wszyscy zawodnicy bardzo się starali i walczyli wytrwale do ostatniej chwili. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
-w kategorii dziewcząt- I MSC. KLASY III
- II MSC. KLASY II
- III MSC. KLASY I
-w kategorii chłopców- I MSC. KLASY II
- II MSC. KLASY III
- III MSC. KLASY I.
Po zakończeniu rozgrywek wszyscy zawodnicy dostali dyplomy i słodki upominek, a drużynom wygranym Pan Dyrektor wręczył piękne puchary.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji!
dodał(a): A. Bulge (2013-07-01 12:40:36)
26 czerwca 2013 roku odbył się w naszej szkole apel podsumowujący pracę całego roku szkolnego. Wielu uczniów mogło poszczycić się swoimi osiągnięciami w konkursach i zawodach szkolnych, gminnych, powiatowych czy nawet wojewódzkich. Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody i gromkie oklaski. Następnie dyrektor P.Ptach podsumował dydaktyczną i wychowawczą pracę uczniów w danym roku szkolnym. Był to rok bardzo pracowity, ale też atrakcyjny, bo przeplatany uroczystościami, zawodami, konkursami i imprezami dla wszystkich uczniów. Nie wszystkim udało się osiągnąć zapewne to, co sobie założyli na początku roku szkolnego, dlatego odzwierciedleniem dalszej pracy niech będzie hasło tegorocznego apelu:„ Najpewniejszą drogą do sukcesu jest próbować, jeszcze ten jeden raz”. Przedstawiony został również nowy Samorząd Szkolny oraz nowy skład pocztu sztandarowego. Życzymy im wielu sukcesów w samorządowej pracy. Wszystkim uczniom i całemu Gronu Pedagogicznemu ślemy życzenia bezpiecznych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.
dodał(a): B. Ptach (2013-07-01 09:57:32) +więcej
20 czerwca 2013r. delegacje naszego gimnazjum miały możliwość uczestniczyć w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej Janowi Sikorskiemu ‘’Wilkowi’’, leśniczemu z Kuźnicy dowódcy pododdziału ‘’Wilki’’ z oddziału leśniczego ‘’Świerki’’ AK w czasie okupacji niemieckiej, represjonowanemu przez UB i zastrzelonemu w czasie akcji jego uwolnienia zorganizowanej przez oddział kpr. Władysława Helińskiego ‘’ Małego’’ 3 czerwca 1946r. w Lipinkach.
dodał(a): K. Michalak (2013-06-27 08:16:51) +więcej
Po raz kolejny społeczność uczniowska wzięła udział w wyborach do Samorządu szkolnego na rok szkolny 2013/2014. Po dwutygodniowej kampanii wyborczej uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru swoich przedstawicieli .W tym roku było sporo chętnych do współpracy, prezentowali wiele ciekawych pomysłów. Każdemu zależało na tegorocznych wyborach. Choć nikt się nie przyznawał, każdy miał tremę – w końcu po to się startuje, by zwyciężyć.
I stało się ! Wybrano najlepszych spośród najlepszych.
Przewodniczący - Maciej Barszczewski
Z-ca przewodniczącego - Jessika Figurska
Sekretarz - Ada Pawlak

Członkowie:
Paulina Staniak
Jowita Rak
Weronika Redies
Franciszek Szweda
Artur Pijor

Opiekunem SU została Pani Monika Gajos - Czyrynda.

Nowym władzom Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy wyborczego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że z wielkim zaangażowaniem przystąpią do realizacji przedwyborczych obietnic!
dodał(a): P. Ptach (2013-06-24 09:48:29)
Kolejna, 14 już Gala Gwarek przeszła do historii!
"...Tak smakuje życie... tą chwilą warto żyć... " śpiewał zespół wokalny rozpoczynając uroczystość rozdania Gwarków. Wielka Kapituła Gwarkowa oceniła dokonania tegorocznych kandydatów i zadecydowała, że Gwarki otrzymali:
Najwszechstronniejszy Uczeń - Bartosz Piernik
Promotor Szkoły - Olga Faleńczyk
Artysta Roku - Karolina Michalak
Sportsmenka Roku - Olga Faleńczyk
Sportowiec Roku - Dawid Rułka
Najmilsza Koleżanka - Karolina Michalak
Najmilszy Kolega - Mikołaj Kuczmiński
Klasa Roku - III B
Przyjaciel Szkoły - pani Teresa Rułka


wideo R. Babiński

dodał(a): M. Płonka (2013-06-19 10:15:48)
To już tradycja i obowiązek wystartować w corocznych biegach, pamiętając o Bronisławie Malinowskim, złotym medaliście z Moskwy na dystansie 3000m z przeszkodami. Mimo, że jest on Patronem szkoły podstawowej, my gimnazjaliści dzielnie przystępujemy do sportowej rywalizacji. Młodzież gimnazjalna startowała na dystansach 800 m i 1000 metrów. Najlepszą gimnazjalistką okazała się Kunda Patrycja, która zajęła 2 lokatę, ustępując Elizie Megger reprezentującą gimnazjum nr 7 z Grudziądza /warto zaznaczyć, że jest absolwentką warlubskiej podstawówki, a trenuje w Olimpii –Grudziądz/. Na trzecim miejscu zameldowała się Monika Zaremba, a miejsce piąte dla Wiktorii Prabuckiej. Ostatnie 6 miejsce nagradzane nagrodą rzeczową przypadło Patrycji Hajduk. Występ płci męskiej był słabszy, ponieważ na podium stanął tylko jeden gimnazjalista Jakub Grabowski zdobywając brązowy medal. Wszystkim zawodnikom oraz sympatykom biegania, życzymy jak najlepszych wyników sportowych. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie psp.zswarlubie.pl


wideo R. Babiński

dodał(a): P. Ptach (2013-06-14 08:30:12)
Dnia 11.06.2013 zakończył się czwarty – ostatni etap Grand Prix Świecia w lekkiej atletyce. Zawodnicy rywalizowali między sobą indywidualnie i drużynowo- począwszy od ubiegłej jesieni. Nasi
lekkoatleci stanęli na wysokości zadania i zdobyli medale w każdej dyscyplinie. Niektórzy nawet na podium stali po dwa razy (można było startować w dwóch konkurencjach). Jeśli chodzi o klasyfikację
drużynową, ekipa z Warlubia zajęła PIERWSZE MIEJSCE (jak zwykle ;) ) Do domu przywieźliśmy piękny puchar, medale i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!
dodał(a): A. Bulge (2013-06-14 08:26:22) +więcej
Dnia 07.06.2013. w Nowem Zespół Szkół Ogólnokształcących zorganizował turniej piłki nożnej dla chłopców i turniej piłki siatkowej dla dziewcząt. Męskich drużyn było 4, a damskich 3. Nasza młodzież dostarczyła nam całe mnóstwo emocji i wrażeń. Ostatecznie dziewczęta do domu wróciły z pięknym pucharem Starosty Powiatu Świeckiego, zdobywając pierwsze miejsce, a panowie uplasowali się na drugiej pozycji. Po rozgrywkach na wszystkich czekały pieczone kiełbaski i drobne upominki.
dodał(a): A. Bulge (2013-06-10 08:49:24)
Dnia 28.05.2013 w Świeciu odbyła się Indywidualna Gimnazjada Lekkoatletyczna na szczeblu wojewódzkim. Nasi sportowcy mieli niezwykle trudne zadanie do wykonania, aby zdobyć wymarzone przez nich medale. Znakomicie spisały się nasze dziewczyny pchające kulą:
 Olga Faleńczyk zdobyła srebrny medal
 Oktawia Ziółkowska zdobyła brązowy medal.
Reszta naszych zawodników, bardzo blisko, lecz niestety poza podium.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
dodał(a): A. Bulge (2013-06-10 08:48:27)

dodał(a): M. Płonka (2013-06-07 10:03:46)
Dnia 24 maja odbył się Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej, Regionalnej i Pożarniczej adresowany dla młodzieży gimnazjalnej, organizowany przez gminę Osie. Organizatorami konkursu były następujące instytucje: Bractwo Czarnej Wody, Gminny Ośrodek Kultury w Osiu, Nadleśnictwo Osie, Ochotnicza Straż Pożarna w Osiu, Wdecki Park Krajobrazowy oraz Zespół Szkół w Osiu. W konkursie wzięło również udział nasze gimnazjum. Drużyna wiedzowa pracowała w składzie: Magdalena Szczepańska, Bartosz Piernik i Karolina Michalak; zaś drużynę sportową reprezentowali: Krzysztof Jarowski, Miłosz Rułka, Filip Antkowski, Dorota Kaczkowska, Jagoda Dolewska i Patrycja Jeziorska.
dodał(a): K. Michalak, J. Dolewska (2013-06-06 13:17:54) +więcej
Dnia 27 maja 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu już po raz dziewiąty odbył się konkurs wiedzy o gospodarce. Konkurs adresowany był do młodzieży gimnazjalnej. Również uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział, były to Karolina Michalak, Joanna Piotrowska oraz Magdalena Szczepańska.
dodał(a): J. Kujawska (2013-06-03 10:23:51) +więcej
Klasy pierwsze w miniony weekend biwakowały w Okoninach Nadjeziornych. Jakie pozostały wspomnienia?
- Na biwaku było bardzo zabawnie i wesoło. Nawiązałam nowe kontakty z osobami, z którymi wcześniej nie rozmawiałam. Także spotkanie z przewodnikiem po Borach Tucholskich wzbogaciło moją wiedzę o roślinności tam występującej. Godzinna przejażdżka bryczką dopełniła wyobrażenia o Borach.[Kinga]
- Jeździliśmy bryczką, graliśmy w piłkę nożną, mieliśmy możliwość spróbowania gry w bilard. A przy ognisku pieczenie kiełbasek, próby śpiewania szant. Było przyjemnie. Bawiliśmy się wspaniale i nie spostrzegliśmy, że już niedziela. Trzeba kończyć i … pakowanie … wyjazd… ojojoj... [Dominika]
- Pogoda nie dopisała, ale zabawa była bardzo udana. Weekendowy biwak przebiegał w miłej atmosferze. Spotkało nas wiele atrakcji: spływ kajakami, wypróbowanie „urządzeń fitnessowych”, przejażdżka bryczką, ognisko. Mimo nie najlepszej pogody humor nam dopisywał. Nie było czasu na nudę? [Patrycja Dz.]
- Najfajniejsze z biwaku – możliwość korzystania z obiektów sportowych. Dlatego uważam biwak za bardzo udaną imprezę. [Karol Z.]
- Atmosfera bardzo miła, świetnie się bawiliśmy. Szkoda, że tak szybko się biwak skończył. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również pojedziemy z panią Zofią i panem Andrzejem na biwak. [Jessika, Nicola, Weronika]
- Podziękowania naszym organizatorom. [Patrycja B.]
dodał(a): Z. Babińska (2013-05-29 12:19:55) +więcej

strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [archiwum newsów | dodaj news]

Najczęściej czytane
Zasady dobrego za...
MS Word - ozdabia...
Kodeks ucznia
Wymagania edukacy...
Na skróty
Program Wychowawczy
Hymn Szkoły
Regulamin
Wizja szkoły
Misja Gimnazjum