Patrząc na koniec, dostrzegaj nowy początek…

Dwudziestą, jubileuszową Galę GWARek rozpoczęła niezwykła podróż w czasie. Powróciliśmy do  magicznych chwil zaklętych w starych fotografiach podczas prezentacji wirtualnego albumu: Gwarkowe historie, której towarzyszyło archiwalne nagranie piosenki Miejcie nadzieję w wykonaniu Joanny Marczuk i chóru Gimnazjum. Zatrzymane w czasie wycinki rzeczywistości pozwoliły nam popłynąć pod prąd pamięci i dotrzeć do chwili, gdy świat był prostszy, a marzenia bezkresne… Przypomniały nam także, jak w Gimnazjum Bielowskiego czciliśmy swoje świętości i przechowywaliśmy czystość ideałów… Obecni na uroczystości laureaci Gwarka, którzy już dawno opuścili mury szkoły, ze wzruszeniem wspominali własne emocje, radość i dumę, gdy prowadzący wyczytywał ich nazwisko, a fanfary oznajmiały zwycięstwo. Uczucia te potęgował występ szkolnego chóru, który śpiewająco przedstawił przepis,  jak żyć nie na pięć, ale na sto procent. O to, by nostalgia nie zdominowała radosnego charakteru spotkania, zadbał szkolny kabaret, prezentując scenki: Czym jest GWArek oraz Debata polityczna. Puentą występów młodych aktorów było oczywiście stwierdzenie, że GWARek, który łączy wszystkich, niezależnie od poglądów politycznych, to idealna harmonia ciała i ducha! Podczas Święta szkoły najważniejsi byli jednak wszyscy uczniowie nominowani oraz laureaci Gali.

Marta Suchodolska, która została nagrodzona za rozsławianie imienia naszej placówki oraz promowanie  jej osiągnięć , otrzymała tytułu Promotora Szkoły. Na tytuł Artystki Roku, która nie zakopała swych talentów, lecz skutecznie je rozwijała ku chwale szkolnej społeczności, zasłużyła Kalina Kosikowska. Najmilszą wśród najmilszych koleżanek została Natalia Orłowska, zaś za Najmilszego Kolegę, w powszechnym głosowaniu, uznano Łukasza Malińskiego. Tytuł Sportowca Roku, będącego spadkobiercą antycznego ideału ducha i ciała, zdobyła Izabela Banaś. Na miano pierwszego miedzy równymi, czyli Najwszechstronniejszego Ucznia zasłużyła Faustyna Jędral. Wielka Kapituła Gwarkowa doceniła także klasę VIII B za tworzenie wspólnoty serc i umysów, przyznając jej tytuł Klasy Roku. Laureatem w kategorii Przyjaciel Szkoły został wieloletni dyrektor i nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole, prezes Klubu  Przyjaciół  Gimnazjum Witolda Bielowskiego oraz pomysłodawca Wielkiej Gali Gwarkowej Pan Roman Babiński. Wielki udział w organizacji uroczystości mieli sponsorzy i bezinteresowni darczyńcy: Agata i Bartłomiej Bielowscy, Rada Rodziców, Cukiernia Roma i Delikatesy Centrum. Również dla nich zaśpiewał na zakończenie Gali chór naszej szkoły, przekonując, że nic nie może przecież wiecznie trwać…

[Not a valid template]