Strajk szkolny

Drodzy Rodzice!

Pragnę poinformować, że 95% pracowników naszej szkoły zagłosowało w referendum strajkowym za przystąpieniem do ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty. Jeżeli związki zawodowe nie dojdą do porozumienia z Rządem, to w naszej szkole strajk rozpocznie się 8 kwietnia 2019 roku i będzie trwał do odwołania. Strajk będzie polegał na całkowitym zawieszeniu zajęć zarówno dydaktycznych, jak i wychowawczych w szkole i oddziałach przedszkolnych. Prosimy o Państwa wyrozumiałość wobec tego protestu oraz o przemyślane niewysyłanie swoich dzieci do szkoły i przedszkola. Jednocześnie oświadczam, jeżeli w okresie strajku Państwa dziecko potrzebowałoby opieki świetlicowej, prosimy o złożenie informacji do wychowawcy (do 4 kwietnia). Proszę jednak wziąć pod uwagę, że możemy nie być w stanie takiej opieki w pełni zapewnić. O zakończeniu strajku powiadomię Państwa poprzez stronę internetową szkoły oraz ogłoszenia. Zdajemy sobie sprawę, że protest może się wiązać z pewnymi trudnościami dla Was i Waszych dzieci, jednakże proszę o wsparcie i wyrozumiałość.


Z wyrazami szacunku
dyrektor Piotr Ptach