XIV MnO „Bielowszczak 2019”

30 marca 2019 r. już po raz 14 na terenie leśnictwa Płochocin przy byłej leśniczówce w Krzewinach odbyły się Marsze na Orientację BIELOWSZCZAK 2019 organizowane przez Szkołę Podstawową w Warlubiu.

Aż 147 uczestników rywalizował rywalizowało w 4 trasach TZ, TU, TT, TP. Najmłodsza zawodniczka startująca z rodzicami miała 7 miesięcy, najstarsza ponad 60 lat. Budowniczymi tras byli: Ryszard Fierek, Rafał Fierek oraz Mateusz Grzonka, którzy zadbali o to, by zawodnicy wykazali się swoimi umiejętnościami w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz poznali piękno okolic Warlubia. Oczywiście należy pamiętać, że jak co roku impreza, oprócz promowania zdrowego trybu życia, służy upamiętnieniu bohaterstwa nadleśniczego Witolda Bielowskiego ? patrioty, który oddał życie za ojczyznę w 1939 roku i jest patronem warlubskiego gimnazjum.

Wspaniała wiosenna pogoda sprzyjała nie tylko współzawodnictwu. Można było wymienić się doświadczeniami i wrażeniami przy ognisku, upiec kiełbaskę , zjeść drożdżówkę, a najmłodsi, korzystając z wiosennej aury bawili się na łące. W zawodach zaliczanych do Pucharu Borów Tucholskich, Pucharu Województwa Kujawsko ? Pomorskiego, Pucharu Województwa Pomorskiego oraz Pucharu Kociewia brali udział zawodnicy z klubów/organizacji SkarMat Toruń, KRInO WORINO Bydgoszcz, Ekoton Grudziądz, ZST Grudziądz, I LO Grudziądz, II LO Grudziądz, 52 TDH Remus, Azymut Osie oraz oczywiście gospodarze PSP Warlubie. Nie zabrakło uczestników niezrzeszonych z różnych stron regionu i Pomorza.

Organizatorzy są wdzięczni Lasom Państwowym, a w szczególności Nadleśnictwom Osie i Dąbrowa oraz podleśniczemu Miłoszowi Ledzińskiemu – gospodarzowi imprezy, Starostwu Powiatowemu w Świeciu, GOKPiR w Warlubiu, Cukiernia ROMA w Nowem, PHU ?Joanna? z Dąbrówki, Wojskowemu Kołu PTTK ?OSeSeK? z Grudziądzu oraz Wdeckiemu Parku Krajobrazowemu za pomoc w organizacji i wsparcie logistyczne i finansowe. Szczegółowe wyniki w protokole zawodów.

[Not a valid template]
XIV MnO Bielowszak 2019 - protokół zawodów
XIV MnO Bielowszak 2019 - protokół zawodów
14mno_protokol.pdf
Version: 1.9
835.6 KiB
227 Downloads
Szczegóły