Pamiętali, wędrowali i uczcili…

Mimo iż to 13. edycja „Marszów na Orientację Bielowszczak” okazała się bardzo szczęśliwa. Dopisała pogoda (nie padało) i zawodnicy, których na starcie, tym razem w Lipinkach, stawiło się prawie 100. Reprezentowali kluby: „Skarmat” Toruń, „Azymut” Osie, „SKKT LUX- POL” Czersk, „52 Drużynę Harcerską”..”, „Ekoton” Grudziądz, ZST oraz LO I i II w Grudziądzu, Publiczną Szkołę Podstawową z oddziałami gimnazjalnymi w Warlubiu. Swoje umiejętności poruszania się w nieznanym terenie sprawdzili także młodzi żołnierze z jednostki stacjonującej w Grupie oraz zawodnicy indywidualni. Rywalizacja odbyła się w 4 kategoriach plus dodatkowa dla żołnierzy, w których laury zdobyli: (tabela wyników).

Organizatorów imprezy – nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Warlubiu bezpośrednio wspierali: prezes Wojskowego Koła PTTK „Osesek” z Grudziądza – p.Ryszard Fierek, Sołtys Lipinek p. Jadwiga Piór, emerytowany działacz sportowy p. Eugeniusz Banasiak, uczniowie i absolwenci PSP w Warlubiu oraz inni promujący tę dyscyplinę sportową.

Wielkie ukłony oraz słowa podziękowania należą się naszym niezawodnym sponsorom, na których zawsze możemy liczyć: Starostwo Powiatowe w Świeciu, Nadleśnictwa Dąbrowa i Osie, Wdecki Park Krajobrazowy, Gminny Ośrodek Promocji i Rekreacji w Warlubiu, PHU „Joanna” z Dąbrówki oraz Cukiernia Roma z Warlubia.

Budowniczymi tras byli: Ryszard Fierek, Rafał Fierek oraz Mateusz Grzonka, którzy zadbali o to, by zawodnicy wykazali się swoimi umiejętnościami w posługiwaniu się mapą i kompasem oraz poznali piękno okolic Lipinek – gminy Warlubie. Oczywiście należy pamiętać, szczególnie w roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, że impreza terenowa oprócz promowania zdrowego stylu życia, służy również upamiętnieniu bohaterstwa nadleśniczego Witolda Bielowskiego – patrioty, który oddał życie za ojczyznę w 1939 roku i jest Patronem warlubskiego gimnazjum.

[Not a valid template]

MnO Bielowszczak2018 Protokol
MnO Bielowszczak2018 Protokol
MnO_Bielowszczak2018_protokol.pdf
Version: 1.0
827.2 KiB
181 Downloads
Szczegóły