Za trud, za serce, za uśmiech…

Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

W miniony piątek w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Na scenie zaprezentowali się  uczniowie klasy VI c w humorystycznym programie. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Piękna scenografia dodała charakteru uroczystości.

Miłym akcentem uroczystego święta było wręczenie przez panią Dyrektor nagród kilku nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze oraz szczególne zaangażowanie w życie szkoły. Ponadto wszystkim pracownikom życzyła wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Na koniec słowa podziękowania oraz życzenia wszystkim  nauczycielom od Rady Rodziców złożyła jej przewodnicząca pani Mariol a Pawelczyk.

[Not a valid template]