MnO BIELOWSZCZAK 2017

Mimio że tegoroczne Marsze na Orientację „Bielowszczak 2017” odbywały się w strugach deszczu, 18 marca 2017 r. na start przybyło aż 147 zawodników.

Tym razem gościło nas Leśnictwo Rynków i Leśnictwo Stara Huta, a baza główna mieściła się w miejscowości Przewodnik – w pobliżu miejsca zamieszkania naszego patrona – Nadleśniczy Witold Bielowski był członkiem tajnej organizacji patriotyczno-obronnej Przysposobienie Wojskowe Leśników. Aresztowano go po tym jak Niemcy znaleźli w jego mieszkaniu aparat radiowy. Najpierw osadzono go w nowskim więzieniu, a dnia 28.10.1939 r. stracono na leśnej polanie w Płochocinie. Nasze marsze są hołdem dla Patrona, który żył i pracował w lasach Nadleśnictwa Dąbrowa.

                Zawodnicy rywalizowali na 4 trasach: zaawansowanej, średniozaawansowanej, turystycznej oraz początkującej. Każda z tras liczyła ok. 5 kilometrów, a przewidziany czas na jej pokonanie wynosił ok. 2 godzin. Na mecie na każdego uczestnika czekał posiłek: kiełbaska z grilla, herbata i drożdżówka oraz mapy i materiały dydaktyczne Wdeckiego Parku Krajobrazowego, a najlepsi otrzymali dyplomy, medale i nagrody.

                Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco: kat. TZ 1 miejsce  ex aequo: Kosowski Paweł, Dulski Rafał z Ekoton Grudziądz; Tafliński Przemysław z SkarMat Toruń; Spadik Mateusz z Radostowo, Sikora Rafał z Bytonia/Kaliska;  Malinowska Emilia, Malinowski Jarosław z Azymut Osie;kat.TU 1miejsce: Majorkiewicz Ewelina, Mróz Bartosz z 52 DH Remus; 2 miejsce: Deinowski Mariusz, Fałkowski Zbigniew z Azymut Osie-Leśnicy,3 miejsce: Socha Hubert, Kotlęga Grzegorz; kat. TT 1 miejsce  ex aequo: Zielińska Karolina, Jakimowicz Zuzanna, Cichocki Jan, Jezierski Paweł, Chudecki Dominik, Wąsikowski Miłosz z Azymut Osie – Gimnazjum Osie; Mróz Maciej, Majorkiewicz Mateusz z 52 DH Remus; kat.TP 1 miejsce: Janicka Alicja, Majorkiewicz Kacper, Bądkowski Kacper z 52 DH Remus; 2 miejsce: Baszanowski, Warsińska, Chmist, Łońska, Krup; 3 miejsce: Cyrczak Remigiusz, Hinkellman Michał z Azymut Osie.

                 Głównym organizatorem było Gimnazjum Publiczne w Warlubiu  wraz z pomysłodawcą zawodów Rafałem Fierkiem, a pomagali mu dzielnie mimo zimna i wilgoci: Piotr Ptach, Cecylia Michalska, Bogusława Ptach, Andrzej Kaczyński, Agnieszka Herduś-Rodzik, Mirosław Jóźwiak, Izabela Szmelter oraz długoletni działacz sportowy Eugeniusz Banasiak. W organizację włączyli się również: Ryszard Fierek – twórca trasy TU i sędzia główny zawodów, Jan Fierek  – budowniczy trasy TZ, TT, TP oraz Mateusz Grzonka – pomysłodawca trasy TP.

Słowa uznania i wielkie podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: Starostwo Powiatowe w Świeciu; Nadleśnictwo Osie, Nadleśnictwo Dąbrowa, Wdecki Park Krajobrazowy, Cukiernia  Roma z Warlubia oraz PHU „Joanna” z Dąbrówki.

Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom,  a serdeczne podziękowania osobom, które przyczyniły się do organizacji tej imprezy.

Do zobaczenia za rok!

[Not a valid template]https://www.youtube.com/watch?v=JPj-XgbLzYk

Klasyfikacja XII MnO Bielowszczak 2017
Klasyfikacja XII MnO Bielowszczak 2017
klasyfikacja_Belowszczak2017.pdf
Version: 1.0
734.6 KiB
254 Downloads
Szczegóły