121 rocznica urodzin Patrona

Tradycją obchodów rocznicy urodzin Witolda Bielowskiego jest przygotowanie wystawki oraz audycji przypominającej jego biografię. Chcąc uczcić 121 rocznicę urodzin Patrona Koło Miłośników KPGWB wzięło udział w przygotowaniu ekspozycji, której przyświecała sentencja: „Życie jest zbyt krótkie, a świat o wiele za mały, aby z nich uczynić pole walki”. Wystawa okolicznościowa przyjęła formę tryptyku: część główna poświęcona Nadleśniczemu; części boczne asygnowano dla Klubu Przyjaciół Gimnazjum Witolda Bielowskiego oraz Marszów na Orientację „Bielowszczak”.

W audycji Kasia Pestka i Michał Piotrowski przypomnieli związek Witolda Bielowskiego z naszym Gimnazjum i regionem. Zaznaczyli, że nasz Patron jest autorytetem moralnym, wyrazicielem tego, co w człowieku najlepsze. Wspomnieli  ważniejsze wydarzenia z życia szkoły, takie jak: Dzień Patrona,  Gala Gwarek,  Marsz na Orientację „Bielowszczak”.

Na zakończenie Kasia spuentowała słuchowisko o Witoldzie Bielowskim: Jest wielu ludzi godnych podziwu, uznania i szacunku. Niektórzy z nich żyją, inni odeszli do lepszego świata, jednak pamięć po nich pozostaje na zawsze. Z pewnością do grona tych osób możemy włączyć Patrona Naszego Gimnazjum- Witolda Bielowskiego. Nie znam słów, którymi mogłabym wyrazić, jak bardzo zaimponował mi swoją postawą, życiem i godną śmiercią. Nie wiem, jak zachowałabym się na jego miejscu. On natomiast był zrównoważony, zdecydowany i opanowany. Chociaż poddawano go okrutnym torturom, nie wydał swoich współpracowników i przypłacił to życiem. Choć bardzo kochał swoją żonę i synów, dla dobra kraju musiał zostawić rodzinę na zawsze. Napisał piękne, wzruszające listy pożegnalne. Jestem pewna, że pozostawienie najbliższych sprawiło mu niewyobrażalny ból. Mam jednak nadzieję, że ten wspaniały człowiek umierał ze świadomością, że zostawił po sobie coś najcenniejszego – DOBRE IMIĘ.

[Not a valid template]