Tuba jakiej nie znacie

Tuba – to jeden z najweselszych instrumentów. Potrafi doskonale naśladować odgłosy największych zwierząt wywołując u słuchaczy salwy śmiechu. No i pamiętajmy – jest bardzo duża.

17 lutego  w naszej szkole odbył się koncert, podczas którego zostały zaprezentowane instrumenty dęte – tuba oraz klarnet. Instrumentom towarzyszył akompaniament fortepianowy. Muzycy, którzy prowadzili koncert są bardzo dobrze znani społeczności gimnazjalnej, gdyż co roku prezentują młodzieży bardzo bogaty program.

Opowieści o budowie i brzmieniu instrumentów przeplatane były znanymi melodiami. Podczas koncertu mieliśmy okazję wysłuchać m.in. fragmentów muzycznych z  musicalu „Skrzypek na dachu”, „Englishmen In New York” z repertuaru Stinga czy „Mój przyjacielu” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka i Gorana Bregovica.

Co roku artyści zaskakują nas niespodzianką.  W  tym roku była nią tuba afrykańska –  digderidoo. To instrument, który wygląda jak około jednometrowy kawałek drewna z otworem na całej długości. Ciekawostką w instrumencie jest to, że otwór powstał naturalnie wyjedzony przez termity.

Koncert zakończyła wspólnie zaśpiewana „Bałkanica”. Jak zawsze, przy tym utworze słuchacze zaczynają doskonale się bawić. Ale niestety czas przeznaczony na koncert szybko upłynął. Do wspólnego muzykowania zapraszamy za rok. Do zobaczenia!

[Not a valid template]