Dzień Patrona

27 października 2001 roku nasze Gimnazjum przyjęło imię Witolda Bielowskiego. Siedemnaście lat później, 26 października 2018 roku, podczas ostatniego już, celebrowanego w tej formie, Dnia Patrona, rozważaliśmy, kim dzisiaj jest prawdziwy patriota i czy pozostaniemy godni Imienia Witolda Bielowskiego nawet wtedy, gdy  ostatnia grupa absolwentów opuści mury naszej szkoły. Uroczystość, w której oprócz gimnazjalistów wzięli udział także uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej, jak zwykle rozpoczęła się udziałem we Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Warlubiu. Wzruszającym akcentem Dnia Patrona było złożenie symbolicznego ślubowania przez przedstawicieli uczniów klas trzecich Gimnazjum, uczniów klas ósmych Szkoły Podstawowej oraz  Absolwentów.

Wielu wzruszeń i emocji dostarczyło również  multimedialne widowisko: Nie gniewaj się mnie, Polsko…, którego osią konstrukcyjną była historia Witka, zagubionego we współczesnym świecie gimnazjalisty, poszukującego wartości, dla których warto być dobrym Polakiem, uczciwym człowiekiem, dobrym synem i obywatelem. I on, i wszyscy widzowie (w tym m. in. rodzina Patrona, władze Gminy Warlubie, księża z okolicznych parafii, dyrektorzy ościennych szkół, przedstawiciele Rady Rodziców, reprezentanci zaprzyjaźnionych Nadleśnictw Osia i Dąbrowy oraz nauczyciele, absolwenci i uczniowie naszej szkoły) mogli przypomnieć sobie, co jest w życiu naprawdę istotne dzięki tekstom piosenkom zaprezentowanym przez młodych artystów z Gimnazjum Bielowskiego.

Wykonana na zakończenie spotkania przez chór szkolny piosenka To nie sztuka wybudować nowy dom korespondowała ze słowami prowadzącej uroczystość Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która wyraziła nadzieję, że Gimnazjum Bielowskiego zawsze było  jest dla kolejnych roczników uczniów, rodziców oraz całej szkolnej społeczności magicznym miejscem. Bielowszczak już po wsze czasy pozostanie prawdziwym domem, w który wspólnie tchnęliśmy duszę godności, wierności i patriotyzmu.

[Not a valid template]