Strona główna
START
Forum dyskusyjne
FORUM
Galeria
GALERIA
Patron
PATRON
Quiz
QUIZ
Sukcesy
SUKCESY
Podręczniki
PODRĘCZNIKI
Wideo
WIDEO
Poczta
POCZTA
Pomoc
POMOC
Menu główne
strona główna
kadra
gim menu
dokumenty
download
księga gości
Już 5 i 6 maja uczniowie klas 3 przystępują do końcowego sprawdzianu wiedzy. Na podstawie materiałów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku odpowiadamy na pytanie:
CO TRZEBA WIEDZIEĆ O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM?


 Czy każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum musi przystąpić do egzaminu?
Tak. Uczestniczenie w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeśeli ktoś nie przystąpi do egzaminu, będzie musiał powtórzyć ostatnią klasę.
 Kiedy i gdzie odbędzie się egzamin?
W drugim tygodniu maja, w dwóch kolejnych dniach (pierwszego dnia – część humanistyczna, drugiego – matematyczno-przyrodnicza).
Będzie organizowany w gimnazjum, do którego uczęszczasz. Jeśeli z ważnych przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpisz do egzaminu w maju, będziesz go zdawać w innym, wyznaczonym terminie, jednak nie później niż do 31 sierpnia danego roku szkolnego, w miejscu wskazanym przez dyrektora komisji okręgowej.
 Kto ustala zestawy zadań egzaminacyjnych?
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) w Warszawie na podstawie propozycji przekazanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
 Jaki będzie przebieg egzaminu?
Egzamin będzie składał się z dwóch części - każda po 120 minut.
Nad przebiegiem egzaminu czuwać będą członkowie zespołu egzaminacyjnego, w tym jego przewodniczący.
Przed wejściem do sali wylosujesz numer miejsca. Stoliki zostaną ustawione w odległości umożliwiającej Ci samodzielną pracę. Otrzymasz arkusz składający się z zadań różnego typu.
Do wpisywania odpowiedzi otrzymasz specjalnie przygotowaną kartę, na której zakodujesz swoje dane. Po zakodowaniu pracy zostaniesz poinformowany o godzinie rozpoczęcia i zakończenia egzaminu.
Idąc na egzamin, nie zapomnij o przyborach do pisania.
Zadania musisz rozwiązywać samodzielnie. W wypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego ma prawo unieważnić Twoją pracę.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące egzaminu będą zawarte także w Instrukcji dla ucznia, która zostanie głośno odczytana przed egzaminem. W razie wątpliwości poproś o wyjaśnienie.
Po zakończeniu egzaminu osoba odbierająca Twoją pracę sprawdzi, czy została ona prawidłowo zakodowana.
 Kto sprawdzi prace uczniów?
Karta odpowiedzi do zadań zamkniętych zostanie sprawdzona elektronicznie, a rozwiązania zadań otwartych będą sprawdzali nauczyciele-egzaminatorzy.

Więcej informacji na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku
dodał(a): admin (2004-04-19 11:00:04)
Najczęściej czytane
Zasady dobrego za...
MS Word - ozdabia...
Kodeks ucznia
Wymagania edukacy...
Na skróty
Program Wychowawczy
Hymn Szkoły
Regulamin
Wizja szkoły
Misja Gimnazjum