http://gwb.pl/oldwww/gimold/

:: Egzamin Gimnazjalny 2004
Wiadomość dodana przez: admin (2004-04-19 11:00:04)

Już 5 i 6 maja uczniowie klas 3 przystępują do końcowego sprawdzianu wiedzy. Na podstawie materiałów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku odpowiadamy na pytanie:
CO TRZEBA WIEDZIEĆ O EGZAMINIE GIMNAZJALNYM?


 Czy każdy uczeń trzeciej klasy gimnazjum musi przystąpić do egzaminu?
Tak. Uczestniczenie w egzaminie jest warunkiem ukończenia szkoły. Jeśeli ktoś nie przystąpi do egzaminu, będzie musiał powtórzyć ostatnią klasę.
 Kiedy i gdzie odbędzie się egzamin?
W drugim tygodniu maja, w dwóch kolejnych dniach (pierwszego dnia – część humanistyczna, drugiego – matematyczno-przyrodnicza).
Będzie organizowany w gimnazjum, do którego uczęszczasz. Jeśeli z ważnych przyczyn losowych bądź zdrowotnych nie przystąpisz do egzaminu w maju, będziesz go zdawać w innym, wyznaczonym terminie, jednak nie później niż do 31 sierpnia danego roku szkolnego, w miejscu wskazanym przez dyrektora komisji okręgowej.
 Kto ustala zestawy zadań egzaminacyjnych?
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) w Warszawie na podstawie propozycji przekazanych przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
 Jaki będzie przebieg egzaminu?
Egzamin będzie składał się z dwóch części - każda po 120 minut.
Nad przebiegiem egzaminu czuwać będą członkowie zespołu egzaminacyjnego, w tym jego przewodniczący.
Przed wejściem do sali wylosujesz numer miejsca. Stoliki zostaną ustawione w odległości umożliwiającej Ci samodzielną pracę. Otrzymasz arkusz składający się z zadań różnego typu.
Do wpisywania odpowiedzi otrzymasz specjalnie przygotowaną kartę, na której zakodujesz swoje dane. Po zakodowaniu pracy zostaniesz poinformowany o godzinie rozpoczęcia i zakończenia egzaminu.
Idąc na egzamin, nie zapomnij o przyborach do pisania.
Zadania musisz rozwiązywać samodzielnie. W wypadku stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego ma prawo unieważnić Twoją pracę.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące egzaminu będą zawarte także w Instrukcji dla ucznia, która zostanie głośno odczytana przed egzaminem. W razie wątpliwości poproś o wyjaśnienie.
Po zakończeniu egzaminu osoba odbierająca Twoją pracę sprawdzi, czy została ona prawidłowo zakodowana.
 Kto sprawdzi prace uczniów?
Karta odpowiedzi do zadań zamkniętych zostanie sprawdzona elektronicznie, a rozwiązania zadań otwartych będą sprawdzali nauczyciele-egzaminatorzy.

Więcej informacji na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku


adres tej wiadomości: /news.php?id=38