Strona główna
START
Forum dyskusyjne
FORUM
Galeria
GALERIA
Patron
PATRON
Quiz
QUIZ
Sukcesy
SUKCESY
Podręczniki
PODRĘCZNIKI
Wideo
WIDEO
Poczta
POCZTA
Pomoc
POMOC
Menu główne
strona główna
kadra
gim menu
dokumenty
download
księga gości
Przekroczony został półmetek realizacji projektu edukacyjnego „My też potrafimy”. Tegoroczny projekt jest - z jednej strony - formą kontynuacji ubiegłorocznego projektu „In the world of science, czyli w świecie nauki”, a z drugiej - składnikiem projektu partnerskiego 11 gmin powiatu świeckiego. Liderem projektu „My też potrafimy” jest Gmina Świecie, a głównym sponsorem, podobnie jak w ubiegłym roku, Europejski Fundusz Społeczny.
W zajęciach rozwijających i wyrównawczych, organizowanych na terenie Gimnazjum Bielowskiego, bierze udział 30 osobowa grupa uczniów, zwanych BO - Beneficjentami Ostatecznymi, a także 10 osobowa grupa wolnych słuchaczy. Ponadto, 22 osobowa grupa trzecioklasistów uczestniczy w soboty w warsztatach zawodoznawczych, które ułatwią im w najbliższej przyszłości wybór dalszego kierunku kształcenia.


Na zajęciach języka angielskiego beneficjenci, rekrutujący się z klas pierwszych i drugich, intensywnie przygotowują się do egzaminu TELC na poziomie A2, zgodnie z europejskim systemem kształcenia językowego. Obok form i metod pracy typowych dla zajęć językowych (rozwijających przede wszystkim umiejętność słuchania, mówienia i czytania) uczestnicy kursu korzystają z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym pracowni internetowej oraz tablicy interaktywnej. Poza systematycznym udziałem w zajęciach beneficjenci zobowiązani są do pracy domowej w formie tzw. e-learningu, czyli samokształcenia na platformie edukacyjnej.
Duża aktywność beneficjentów widoczna jest na zajęciach matematyczno-fizycznych, w czasie których dominują aktywizujące metody i formy pracy, np. pokaz, doświadczenie, rozwiązywanie problemu, praca w grupach. Udział w tego typu zajęciach daje uczniom szansę na dodatkowy rozwój, nie tylko w zakresie umiejętności przedmiotowych, ale także kluczowych kompetencji, sprecyzowanych w programie kształcenia oraz standardach egzaminacyjnych.
Na zajęciach wyrównawczych z matematyki uczniowie z trzecich, przy pomocy nauczyciela prowadzącego, pokonują trudności w zrozumieniu teorii, rozwiązują zadania, ćwiczą rachunek pamięciowy oraz inne umiejętności, określone w podstawie programowej.
dodał(a): R. Babiński (2010-03-08 10:11:08)
Najczęściej czytane
Zasady dobrego za...
MS Word - ozdabia...
Kodeks ucznia
Wymagania edukacy...
Na skróty
Program Wychowawczy
Hymn Szkoły
Regulamin
Wizja szkoły
Misja Gimnazjum