Strona główna
START
Forum dyskusyjne
FORUM
Galeria
GALERIA
Patron
PATRON
Quiz
QUIZ
Sukcesy
SUKCESY
Podręczniki
PODRĘCZNIKI
Wideo
WIDEO
Poczta
POCZTA
Pomoc
POMOC
Menu główne
strona główna
kadra
gim menu
dokumenty
download
księga gości
Profesjonalnego podsumowania projektu „Szlakami Witolda Bielowskiego” dokonali gimnazjaliści: Angelika Ćwiklińska, Klaudia Kotecka i Piotr Siegmüller. Przypomnieli działania zrealizowane przez gimnazjalistów w ramach konkursu grantowego „Równać Szanse”. W czasie uroczystego apelu zaprezentowano końcowe efekty wykonanych zadań. Wręczono puchary, dyplomy i nagrody laureatom przeprowadzonych konkursów. Wyróżniono nauczycieli koordynujących i kierujących realizacją zaprogramowanych działań. W drugiej części uroczystości zaprezentowano efekty innych projektów grupowych, prowadzonych przez grupy gimnazjalistów w bieżącym roku szkolnym. Słowa uznania skierowano do realizatorów projektu pt. „Pakiet wrześniowy”, rozwijającego przedsiębiorczość, oraz do uczestników konkursu – projektu pt. „Z klasy do kasy”

Dzięki środkom Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, pozyskanym w ramach programu "Równać Szanse - II Regionalnego Konkursu Grantowego", ogłoszonego i pilotowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, można było zakupić nagrody dla zwycięzców różnego rodzaju konkursów. Z dofinansowania Fundacji pochodziły środki na zakup niezbędnych materiałów i pomocy naukowych, między innymi cyfrowej kamery.
Działaniem, które zainicjowało realizację naszego projektu, był konkurs dla klas
na opracowanie pamiątkowego albumu pt. ”Szlakami Witolda Bielowskiego”.
Wzięły w nim udział wszystkie klasy; w pracach nad albumami czynnie uczestniczyło 130 osób, z czego aktywnie zaangażowało się 45 gimnazjalistów.
Albumy oceniało jury w składzie:
Krzysztof Bielowski, Maria Jankowska i Roman Babiński.
Biorąc pod uwagę kryteria regulaminowe, czyli oryginalność, zakres tematyczny, estetykę i walory artystyczne, najwięcej punktów przyznano:
• Klasie III D - 112 pkt - I miejsce;
• Klasie IA - 104 - II miejsce;
• Klasie III E - 101 - III miejsce.

Kolejne działania to seria konkursów pod hasłem „Szlakami Witolda Bielowskiego”. Na konkurs fotograficzny wpłynęły łącznie 42 prace indywidualne oraz serwis zdjęć. Jury
przyznało wyróżnienia Tomaszowi Krezymonowi, Kajetanowi Pączkowi i Przemkowi Pastusiakowi. Główną nagrodę za prace indywidualne - „Zmierzch” – I miejsce w konkursie oraz „Studzienka Napoleona” – II miejsce – otrzymał uczeń klasy III D, Tomasz Krezymon.
Trzecią nagrodę za fotografię pt. „Droga do krzyża” otrzymał Robert Piechocki.
Prezentacja, wykonana na konkurs multimedialny okazała się zadaniem bardzo wymagającym. Konkurs, skierowany do wszystkich chętnych uczniów, realizowany był w szkolnych pracowniach internetowych, głównie na dodatkowych zajęciach.
Kryteria określone w regulaminie konkursu spełniło 10 prac, jednak wysoki poziom artystyczny i techniczny prezentowała tylko jedna praca. Wszystkie prezentacje zostały wykonane w programie MS Power Point.
Jury w składzie: R. Babiński, K. Osiecki, S.Rządkowski postanowiło nagrodzić prezentację
Piotra Siegmüllera, ucznia kl. III C.

Nagrodzone i wyróżnione prace stały się podstawą do stworzenia monografii pokonkursowej „Reminiscencje piórkiem o Patronie”. Egzemplarz wykonany przez naszych gimnazjalistów zawiera cenne prace dokumentujące miejsca i wydarzenia wokół nadleśniczego Witolda Bielowskiego.
Jedno z zadań wiązało się z drugim w historii szkoły wydaniem „Almanachu”. Almanach – to nic innego, jak wykonana metodą projektu zespołowego encyklopedia wiedzy o historii, tradycjach i sukcesach szkoły oraz lokalnym środowisku. Po wyborze przez zespół zadaniowy haseł następowała praca w grupach klasowych. W końcowym etapie zespół redakcyjny pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, Anety Piotrowskiej, zredagował publikację i wydał „Almanach”, korzystając ze środków Fundacji „Równać szanse”. Pracę można obejrzeć w bibliotece, a także – w najbliższym czasie - na witrynie internetowej.
Nakręcenie kamerą video filmu na temat Witolda Bielowskiego, jego związków z lokalnym środowiskiem oraz wpływu na historię i tradycje szkoły, było prawdziwym wyzwaniem. Film wykorzystuje fragmenty nagrań i zdjęć z archiwum szkoły, jak również rejestruje bieżące wydarzenia (m.in. realizację projektu), zgodnie z opracowanym scenariuszem. W pracach przygotowawczych nad filmem uczestniczyła kilkunastoosobowa grupa uczniów i nauczycieli. W końcowej fazie kilkoro gimnazjalistów pracowało nad komentarzami. Ostatni etap to montaż filmu przez profesjonalną firmę. Przewiduje się promocję filmu wśród osób i instytucji najbliżej związanych ze szkołą i Patronem. Kopia filmu będzie formą nagrody dla młodzieży za wybitne osiągnięcia w nauce i pracy społecznej.
Od początku realizacji projektu prowadzona była systematycznie dokumentacja fotograficzna i filmowa wybranych działań, a bieżące informacje o wszystkich przedsięwzięciach umieszczane były na naszej stronie.
Wszystkie wytwory PROJEKTU będą złożone w bibliotece gimnazjalnej i dostępne dla całej społeczności gimnazjalnej.
dodał(a): ZoBa (2006-06-08 11:24:02)
Najczęściej czytane
Zasady dobrego za...
MS Word - ozdabia...
Kodeks ucznia
Wymagania edukacy...
Na skróty
Program Wychowawczy
Hymn Szkoły
Regulamin
Wizja szkoły
Misja Gimnazjum