http://gwb.pl/oldwww/gimold/

:: Wydarzenia i sukcesy r. szk. 2001/2002
Artykuł dodany przez: admin (2006-10-23 10:20:06)

Trzeci rok gimnazjum to okres pełnego sformowania organizacyjnego szkoły. Do 13 klas uczęszczało 337 gimnazjalistów, a nad ich wiedzą i wychowaniem czuwało 20 nauczycieli. W szkole rozpoczął pracę pedagog.
Najważniejszym i historycznym dokonaniem było nadanie szkole imienia Witolda Bielowskiego 27.10.2001r. Uroczyste poświęcenie sztandaru miało miejsce w kościele parafialnym w Warlubiu, a akt nadania imienia i sztandaru – w sali gimnastycznej szkoły. W tym samym dniu, w obecności wielu gości i społeczności gimnazjalnej, odsłonięto tablicę pamiątkową.












Postać Patrona wzbogaciła program wychowawczy gimnazjum, dała młodzieży wzorce i ideały, których we współczesnym świecie brakuje. Dzięki projektowi „Godni imienia Patrona” rozwinęła się i unowocześniła baza materialno-dydaktyczna szkoły, m.in. zakupiono lub odnowiono meble do większości klas, wyposażono klasy w środki audiowizualne, zakupiono kamerę video i sprzęt sportowy. W trakcie roku szkolnego w całym obiekcie szkolnym wymieniono okna i drzwi wejściowe.
W porównaniu do poprzednich lat wzrosła liczba sukcesów w różnego rodzaju konkursach i zawodach. Najbardziej prestiżowym osiągnięciem było dotarcie szkolnego zespołu do ogólnopolskiego finału konkursu interdyscyplinarnego „Liga XXI wieku”. Nasza drużyna, kierowana przez polonistów - Zofią Babińską oraz Anetę Piotrowską i Jacka Kuffla, znakomicie poradziła sobie z zadaniami pierwszych etapów konkursu tworząc tzw. Złotą Księgę Autorytetów oraz opracowując „Raport o stanie czytelnictwa”. W finale w Nałęczowie przedstawiła program regionalny i dzielnie rywalizowała z drużynami 14 gimnazjów w różnego rodzaju konkurencjach manualnych i intelektualnych. Zdobyła wyróżnienie i nagrody rzeczowe, m.in. urządzenie wielofunkcyjne do komputera.
Do innych sukcesów należy zaliczyć:
• II miejsce drużyny oraz I miejsce w finale indywidualnym (Ela Janowska) konkursu „Las szansą na zdrowie” (w konkursie rywalizowało 9 gimnazjów);
• Wysokie – 5 miejsce klasy II B (wych. Zofia Babińska) w konkursie Top Gim 3;
• Wyróżnienie Iwony Załęskiej w Wojewódzkim Konkursie „Młodzi Twórcy”;
• Zajęcie przez redakcję „GWARka” III miejsca w Regionalnym Konkursie
Gazetek Szkolnych w Bydgoszczy;
• Zdobycie II miejsca w regionalnym przeglądzie jasełek w Turze;
• I miejsce dla Wiolety Stuki w wojewódzkim konkursie plastycznym LOP
pt. „Moje wodne fascynacje”;
• Nagroda dla Patrycji Okuniewskiej i Małgorzaty Zagerman za wspólną pracę na konkursie plastycznym „Bory Tucholskie w oczach dziecka”;
• Nagroda dla zespołu wokalnego i teatralnego w Regionalnym Przeglądzie Piosenek, Wierszy i Skeczy Ekologicznych w Myślęcinku;
• Wyróżnienie Ani Kutrzepy w finale konkursu recytatorskiego w Starogardzie;
• II miejsce klasy II A (wychowawca Justyna Dominikowska) w internetowym konkursie ekologicznym „Agenda 21”;
• Dobra postawa w konkursach przedmiotowych: Kangur, Mapa bez tajemnic;
• Bardzo dobre wyniki sportowców, głównie lekkoatletów – Agnieszka Frankiewicz dwukrotnie wygrywała pchnięcie kulą w zawodach międzyszkolnych w Grudziądzu i rejonowych w Świeciu, a w finale wojewódzkim uzyskała 6 miejsce. Ponadto II lokatę w zawodach w Grudziądzu zdobyła w rzucie oszczepem Judyta Peszka. W drużynowej gimnazjadzie lekkoatletycznej w Świeciu dziewczęta zajęły III miejsce.
Również w innych dziedzinach pracy szkoły był to bardzo udany rok. Po raz pierwszy trzecioklasiści przystąpili do egzaminu uzyskując średnie oceny na poziomie powiatu i województwa. Nie zabrakło imprez środowiskowych – akcji ekologicznych, zawodów w tenisa i warcaby w ramach mistrzostw LZS powiatu świeckiego (gminna drużyna z udziałem naszych uczniów zajęła III miejsce) czy kolejnego finału Wielkiej Orkiestry, który tym razem miał miejsce w Lipinkach.
Pierwszy raz zorganizowano Święto Szkoły z galą gwarkową. Laureatami zostali:
Najwszechstronniejszy – Wojciech Tubaja, Klasa Roku – II B (wych. Zofia Babińska),
Nauczyciel Roku – Jacek Kuffel, Miłośnik natury – Ela Janowska, Ścisła główka – Paweł Lorenc, Żak–literat – Agnieszka Drzewiecka, Trubadur z pędzlem – Agnieszka Michna.
Na zakończenie roku żegnaliśmy pierwszy rocznik absolwentów. Tytuł „Najlepszego Absolwenta” zdobył Wojtek Tubaja. Wcześniej, dzięki zaangażowaniu rodziców, gimnazjaliści bawili się na Balu Absolwenta.




adres tego artykułu: /infopage.php?id=40