http://gwb.pl/oldwww/gimold/

:: Wydarzenia i sukcesy r. szk. 2000/2001
Artykuł dodany przez: admin (2006-10-23 10:18:41)

Drugi rok działalności naszej szkoły to okres jej intensywnego rozwoju. Przybyły kolejne 4 klasy, ogólna ilość uczniów wzrosła do 228, zaś liczba nauczycieli zwiększyła się do 18. W szkole przybyło pomieszczeń, sprzętu i pomocy dydaktycznych, m.in. zakupiono sprzęt nagłaśniający, kserokopiarkę, telewizory i magnetowidy.
Zwiększyła się aktywność Rady Rodziców, której przewodniczyła pani Wanda Wolan. Pracami Samorządu Uczniowskiego w I semestrze kierowała nadal Dorota Chabuda, a w drugim – po pierwszej w dziejach szkoły kampanii wyborczej i wygraniu wyborów – Dawid Kowalski.
Na początku roku, po uprzednich konsultacjach i ankietach, podjęto decyzje o wyborze na patrona szkoły nadleśniczego Witolda Bielowskiego. Uroczystość patriotyczno-religijna w Płochocinie z udziałem licznych gości, w tym rodziny Bielowskiego, zainaugurowała dwuletni projekt edukacyjny pt. „Godni imienia Patrona”. Rozpoczął działalność Społeczny Komitet Nadania Imienia, na czele którego stanął pan Kazimierz Kaczmarek. Komitet zajął się gromadzeniem środków na zakup sztandaru, a społeczność gimnazjalna poznawała sylwetkę Patrona w różnych konkursach, publikacjach, spotkaniach, wywiadach.
Dużym sukcesem organizacyjnym stało się przekształcenie konkursu ekologicznego „Las szansą na zdrowie” w imprezę międzyszkolną, w której startowało 5 gimnazjów. Po raz pierwszy zorganizowano otrzęsiny pierwszoklasistów. Zmagania uczniów na arcytrudnym torze przeszkód na holu udokumentowane zostały na kasecie video i stały się jednym z wątków filmu pt. „GWARek czyli życie gimnazjalisty”. Niezwykle barwny był Dzień Samorządności – każda z klas prezentowała stroje w wylosowanym kolorze. Podobnie kolorowo i zabawnie było w czasie imprez z okazji Dnia Chłopaka i Dnia Kobiet. Do współpracy w organizacji IX finału Wielkiej Orkiestry, oprócz publicznej kwesty na terenie całej gminy, zaproszono SP w W.Komorsku. Gimnazjaliści byli zauważalni w środowisku w czasie organizacji akcji ekologicznych oraz imprez sportowych. Doskonale udał się festyn rekreacyjno-sportowy z okazji Dnia Dziecka i Sportu, w którego organizacji pomagali rodzice. Znacznie wcześniej, dzięki wspólnej inicjatywie uczniów, ich wychowawców oraz rodziców, miał miejsce pierwszy w dziejach gimnazjum bal połowinkowy - z obowiązkowym polonezem.
W ciągu roku szkolnego gimnazjaliści i ich nauczyciele odnieśli wiele sukcesów:
• II miejsce klasy I B (wychowawca Zofia Babińska) w konkursie Top Gim 2 na najlepszą klasę województwa kujawsko-pomorskiego;
• Udział przedstawicieli kl. I B wraz z wychowawczynią w telewizyjnym programie na żywo „Od poniedziałku do piątku”;
• III miejsce drużynowo oraz II lokata w finale indywidualnym (Elżbieta Janowska) konkursu „Las szansą na zdrowie”;
• III miejsce redakcji „GWARka” w Regionalnym Konkursie Gazetek;
• Wyróżnienie Agnieszki Drzewieckiej w finale wojewódzkim konkursu Strofka;
• I miejsce dziewcząt w drużynowej gimnazjadzie lekkoatletycznej w Świeciu;
• II miejsce dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych;
• I miejsce Agnieszki Frankiewicz w pchnięciu kulą w indywidualnej gimnazjadzie w Świeciu;
• II lokata w zawodach piłki siatkowej chłopców w Michalu;
• III lokata w drużynowych marszach na orientację Łozina 2001;
• Wyróżnienie Eli Janowskiej w konkursie LOP pt. „Moje wodne fascynacje”;
• Wyróżnienie szkoły za szczególne osiągnięcia w ochronie przyrody;
Zwieńczeniem pracy szkoły była Gala oskarowa „GWARek 2001”, której laureatami zostali:
Najwszechstronniejszy Uczeń - Robert Guzman
Nauczyciel Roku – Justyna Dominikowska
Mistrz żywego słowa – Dorota Chabuda
Mistrz pióra – Elżbieta Janowska
Najmilsza koleżanka – Anna Paczkowska
Najmilszy kolega – Dawid Kowalski
Najlepsza Klasa – I B - wychowawca Zofia Babińska.
 




adres tego artykułu: /infopage.php?id=39